یادداشت

نوشته های نوقلمان / ۴

موضوع:کلاسهای حضوری و غیرحضوری

پایگاه خبری اولکامیز – از وقتی که ویروس کرونا آمده است همه کلاس ها غیرحضوری و از طریق فضای مجازی برگزار می‌شود و کلاس های حضوری بخاطر شیوع ویروس کرونا ممنوع می‌باشد. البته از طریق تلویزیون هم دروس های مختلف تدریس و آموزش داده می‌شود.

کلاس های غیرحضوری که از طریق فضای مجازی برگزار می‌شود مزایا و معایبی هم دارد. برای مثال مزایای کلاس های غیرحضوری کم شدن استرس، افزایش اعتماد به نفس ، نیاز نداشتن به رفت و آمد، دسترسی به منابع، استفاده از تکنولوژی و…است و معایب آن مانند کم شدن روابط اجتماعی، ارتباط کاملا غیرحضوری با معلم، دشوار شدن یادگیری دروس ها و…می‌باشد.

اگر کلاس ها حضوری شوند به نفع دانش آموز است و دانش آموز انگیزه بیشتری برای درس خواندن و کسب علم پیدا می‌کند و تلاش خودش را بیشتر می‌کند.

کلاس های حضوری مزایای زیادی دارد و این خیلی به نفع دانش آموز است. از جمله مزایای کلاس حضوری مانند بیشتر شدن روابط اجتماعی و دوستی بین دانش آموزان، ارتباط حضوری و مستقیم با معلم و یادگیری بهتر مطالب و…می‌باشد.

در نتیجه کلاس های حضوری بهتر از کلاس های غیرحضوری است و دانش آموزان در کلاس های حضوری مطالب درسی را بهتر درک می‌کنند. همه ما دانش آموزان آرزو داریم که هرچه زودتر ویروس کرونا از بین برود و همه کلاس‌ها مثل گذشته حضوری شوند تا همه دانش آموزان به مدرسه بیایند و در کنار هم کسب علم کنند.

نوشته : محمد رضا آتابای قادری                                                                        دانش دهم تجربی دبیرستان ابوحنیفه گنبد


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا