مطالب ویژه

سختی و مشقت ترافیک زجرآور سه ساعته در آق توقای

پایگاه خبری اولکامیز- عبدالوهاب قاضیانی: روز پنجشنبه ۱۴۰۲/۲/۲۸ به اتفاق دوستانمان از بندرترکمن برای حضور در مراسم مردمی جشن ۲۹۰ سالگرد تولد شاعر و مفاخر بزرگمان مختومقلی فراغی؛ پس از طی مسافت معمول؛ حدود ساعت پنج عصر در فاصله تقریبا صد متری ورودی جاده به آق تۇقای با ترافیک وحشتناک اتومبیل های مشتاقان مواجه شدیم که برایمان با وجود پیشینه حضورمان در مراسم های سالیان گذشته؛ غیرمعمول بود.

با کندوکاو از وضعیت موجود اتومبیل های درگیر در ترافیک متوجه شدیم که حالاحالاها باید آن را تحمل کنیم به ویژه آن که دیگر نه راه پیش داشتیم و نه راه پس و تنها چاره کار توسل به صبر و بردباری بود که با ورود اتومبیل های تازه رسیده به لاین مخالف و مسدود شدن کل عرض جاده از یک طرف و مشاهده مستمر عدم رعایت قوانین از سوی رانندگان در بستن این شکلی جاده و عدم دخالت موثر ماموران نیروی پلیس و انتظامی؛ کم کم توان و ظرفیت ذهنی و روحیمان تحلیل می رفت. خاصه آنکه با وجود درخواست از نیروهای انتظامی برای ممانعت از ورود به لاین مخالف که عملا مسیر بازگشت اتومبیلها بعد از پایان مراسم رسمی و دولتی را کاملا مسدود کرده بود؛ چیزی که از پاسخ و عکس العمل انفعالی این ماموران دریافت میشد؛ چشم انداز امیدوار کننده ای از حل این معضل استنباط نمی گردید.

به هرحال با تحمل این وضعیت سخت و مضاف بر آن نوش جان کردن گرد و غبار تردد ماشینها با نوازش ریه و اندامهای تنفسی از جهات مختلف علی الخصوص در مسیر قبل از ورود به پل روستای آق تۇقای مسیر تقریبا پنج کیلومتری فوق را در حدود سه ساعت طی نموده و در حول و حوش ساعت ۸ شب در سیل جمعیت مشتاق؛ مختصر جایی را برای اطراق پیدا کردیم.

بعد از کمی استراحت و حضور در برنامه های هنری متنوع چادرهای مستقر انجمن های مختلف شهرستانها تا پاسی از شب؛ لذت حضور از برنامه های هنرمندان منطقه؛ سختی و مشقت ترافیک زجرآور سه ساعته را کمی تحت الشعاع قرار داد.با این وجود به نظرمی رسد موارد ذیل شاید بتواند برخی ازدلایل مشکل مطروحه مدنظر قرار گیرد:

۱-تداخل مراسم رسمی و مردمی در نوبت بعدازظهریک روز

۲- عدم آمادگی کافی و لازم مسئولان خصوصا نیروهای انتظامی در اتخاذ تدابیر بهتر و مناسب تربرای جلوگیری از تداخل اتومبیلهای ورودی وخروجی ازمراسم دریک محدوده خاص.

۳- عدم اهتمام ماموران نیروی انتظامی در کنترل ترافیک اتومبیل ها بلافاصله بعد از مسیر روستای قره گل شرقی و اطلاع رسانی به موقع به انبوه رانندگان اتومبیلهای شخصی که می توانست بار زنجیره ترافیک را کاهش دهد.

۴- عدم رعایت حق وحقوق شهروندی در بخش مقررات راهنمایی و رانندگی از سوی برخی رانندگان وسایل نقلیه از طریق تجاوز به لاین مخالف جاده و یک طرفه نمودن کل عرض جاده ازمحدوده صدمتری مسیر ورودی منتهی به آق تۇقای.

www.ulkamiz.ir


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا