یادداشت

خود کُشی

پایگاه خبری اولکامیز – امان محمد خوجملی:  از یک منبع موثق خبر رسید یک خانم در مقابل بانک ملت مینودشت خودش را آتش زده و بعد از انتقال به بیمارستان گرگان بعد از دو سه روز فوت کرده است.

این خانم دنبال وام ازدواج بوده ولی وام مورد نیاز او به موقع تامین نشده است. گویا این خانم از فرط استیصال و دوندگیهای زیاد مسئولان بانک را تهدید کرده اگر وام او به موقع پرداخت نشود خودش را آتش خواهد زد.

به نظر می رسد این تهدید را مسئولان بانک ملت مینودشت جدی نگرفته اند او در نهایت در کمال ناباوری وعده ی خود را عملی می کند و خودش را آتش می زند.

این زن ۳۲ ساله بوده و با سه فرزند ساکن روستای بلم جرک مینودشت بوده است. بلم جرک بعد از روستاهای دروک و زندان چال و کوه کمر در ۲۷ کیلومتری تنکه چهل چای مینودشت قرار دارد.

از این حادثه تلخ و ناگوار حدود ۱۲ روز گذشته است. ما مشکلاتی از این قبیل را باید چگونه تحلیل کنیم؟

اینگونه وامها بیشتر اوقات به دست صاحبان واقعی یعنی افراد فقیر و بدبخت نمی رسد. مشکل اصلی هم در پیدا کردن دو سه نفر ضامن معتبر است که افراد تهی دست ندارند.

این وامها بیشتر نصیب افراد پول دار که می توانند ضامن معتبر تهیه کنند می شود. صاحب اصلی وام آن را به مبلغ ناچیزی می فروشند تا کمک خرجی برای زندگیشان باشد.

اینکه در همه جاها و ایستگاهای مسافربری و خیابانهای اصلی آگهی تبلیغاتی زده اند که ما وام ازدواج شما را به قیمت مناسب می خریم حکایت از همین قضیه است.

طی سالهای اخیر به خاطر افزایش تورم و گرانی های کمر شکن مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بیشتر شده است. به موازات افزایش مشکلات اقتصادی و معیشتی مشکلات اجتماعی مانند قتل و خودکشی و خشونت هم افزایش پیدا می کند.

در چنین شرایطی لازم است مسئولان امنیتی و انتظامی به مسئولان ادارات دولتی توصیه نمایند با ارباب رجوع رفتاری دوستانه و ملایم داشته باشند. در خیلی از ادارات و در بعضی مواقع مردم به خواسته های خود نمی رسند و مشکلات اداری و عقب ماندگی سیستم اداری واقعاً دردناک و کشنده است برای حل مشکل گاهی صبر ایوب لازم است که همه ندارند.

در چنین شرایط و موقعیتی رفتار دوستانه و محبت آمیز رئیس اداره یا رفتار مسئول پرونده بسیار کارساز و موثر است. ممکن است ما بنا به هر دلیلی نتوانیم مشکل مردم را به موقع حل نماییم. اما رفتار دوستانه و گفتار همدلانه و محبت آمیز می توانیم داشته باشیم. / کانال تلگرامی نویسنده

www.ulkamiz.ir


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا