یادداشت

رکود بازار

پایگاه خبری اولکامیز – آنه محمد مارامایی: این روزها اگر کنجکاوانه در بازار بگردیم متوجه وضعیت اسفناک مردم خواهید شد. هر جا را بنگری آثاری از رکود بازار نمایان است، فروشگاهها . املاک ملکی. نمایشگاههای اتومبیل. آرایشگاهها. قنادیها. فروشگاههای پوشاک و…  خالی از مشتری و ارباب رجوع است.

وقتی پای درد دل آنها چند دقیقه بنشینیم انسان از شنیدن دردهای آنها واقعا ناراحت می شود.

چند روز پیش نزد چند همکار بنگاه معاملات ملکی رفتم .(چون من الآن ۱۰ روز است که املاک ملکی باز کردم) آنها حقیقتی را گفتند که من یکی شاخ در آوردم .

گفتند از اول سال ۱۴۰۲ تا حالا یک مورد هم قولنامه نکرده ایم و دیگری گفت من در طول این مدت فقط دو تا قولنامه کردم‌ و یک همکار دیگر‌ گفت پول اجاره مغازه را هم از جیب مان می دهیم.

یا یک نفر نمایشگاهی گفت فروشنده خیلی زیاد ولی خریدار را با ذره بین هم نگاه کنیم پیدا نمی کنیم. من به شوخی گفتم ماشین سمند مدل  ۹۵من را چقدر می خرید؟

خندید و گفت اولا که خریدار نیست. دوما اگر خریدار پیدا بشود ۲۵۰میلیون می خرند.

من گفتم خودم  هشت ماه پیش ۳۷۰خریده بودم.

خلاصه وضعیت بازار واقعا ناجور است که این عامل باعث دلسردی مردم از کار و کاسبی می شود و خیلی ها حتی خودم که ده روز است املاک ملکی زدم از شغل جدیدم پشیمان شده ام چون اگر بازار نباشد پول اجاره مغازه مالیات. دارایی. شهرداری. آب و برق. گاز. تلفن و… را باید از جیب خودمان دهیم که مجموعا رقم بالایی می شود.

متعجبم از مسئولان  که هیچ به فکر این امورات نیستند و دلخوش به شعارها و وعده های الکی و غیرعملی که هیچکدام باعث دلخوشی مردم نمی شود.

خدا می داند عاقبت این آشفته بازار چه خواهد شد؟

به امید روزی که مسئولان ما فکری به حال مردم جامعه بکنند و مردم را از نگرانی ها و ناراحتی هایی که گریبان آن هستند نجات دهند.

www.ulkamiz.ir


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا