اجتماعی

سئوالی در باره انتخابات شورای شهر آق قلا

رقابتها گروهی می شود یا انفرادی؟ 

پایگاه خبری تحلیلی اولکامیز – در حالیکه در اغلب شهرها از جمله گنبد و گرگان رقابت کاندیداهای شورای شهر بصورت گروهی و با ارائه لیست های متعدد می باشد  چرا در شهر آق قلا هنوز در بر همان پاشنه می چرخد و رقابت شیفتگان خدمت یا بقولی تشنگان قدرت و منفعت بیشتر به شکل و شیوه انفرادی صورت می گیرد؟ آیا این دوره شاهد رخداد جدیدی خواهیم بود و برخی از کاندیداهای پیشرو و توسعه محور  لیست واحدی خواهند داد؟ آیا این دوره  برخی از نامزدها با انسجام و همدلی به فعالیت گروهی خواهند پرداخت؟اساسا دلایل عدم ارائه لیست واحد همفکر و قوی در اداوار مختلف شورای شهر در آق قلا چیست؟ چه عواملی می تواند موانع راه را  از سد راه بردارد؟

پرویز آل هوز فعال فرهنگی آق قلایی در پاسخ به سئوال انتخاباتی سایت و کانال اولکامیزگفت : با سلام خدمت دوست و همکار عزیز جناب آقای لطیف ایزدی . به نظر بنده در  شهرستان آق قلا فعالیت ها و تحرکات انتخاباتی نسبت به شهرهای پرجمعیت به مانند گرگان و گنبد دیرتر شروع میشود و تحرکات سیاسی کمتر اتفاق می افتد.

وی افزود: متاسفانه غالبا در انتخابات مختلف شورای شهر و روستا قومیت گرایی و منافع قوم و قبیله به سایر  موارد  ارجحیت داشت  و به همان دلیل تا الان در تمامی انتخابات  شورا و …به جای تشکیل گروه کاندیداهای متخصص و صاحب نظر و  حمایت از گروه فقط  از فرد خاص که فامیل یا رفیق و آشنا بود  حمایت می‌شد.

آل هوز تاکید کرد: در انتخابات گذشته هر کاندیدا  که قوم و خویش و فامیل و آشنای زیادی داشت با اقبال بیشتری برای پیروزی در انتخابات همراه  بود که این مسئله نیاز به بررسی کارشناسی و آسیب شناسی جدی دارد.

وی در پایان سخنانش اظهار داشت : البته شهرستان آق قلا نیز  با این همه تحصیل کرده و روشنفکر و جوانانی که به تازگی علاقمند به سیاست و انتخابات هستند به هر حال ناگزیر به فعالیت گروهی و منسجم خواهند شد که انشاءالله  امیدوارم این دوره  شاهد این قضیه باشیم  تا در انتخابات آینده مجلس نیز بتوانیم به اهداف عالیه برای پیشرفت و آبادانی شهر برسیم.


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا