مطالب ویژه

فضای مجازی و تبلیغ زنان و دختران ترکمن

پایگاه خبری اولکامیز – آنا حاجی طبری نیا ، بندرترکمن:

اینترنت و فضای مجازی به قدری در زندگی ما نفوذ کرده که سخت است زندگی را بدون آن تصور کرد. گرچه اینترنت یکی از موثرترین و اثرگذارترین اختراعات بشر است اما مانند بسیاری از اختراعات دیگر دارای پیامدهای مثبت و منفی بسیاری است به همین خاطر واجب است که مسئولان فرهنگی و آموزشی و خانواده ها برای بالا بردن سطح آگاهی مردم خصوصا نوجوانان و جوانان تلاش کنند و روش های صحیح استفاده از این دست آورد را اموزش دهند تا مزایا و مزیت های آن تحت تاثیر برداشت های غلط و ناروا قرار نگیرد.

در استفاده از این فضا اگر موازین اخلاقی و فرهنگی ملاحظه نشود آسیب های جدی به فرهنگ و آداب و رسوم جامعه وارد خواهد کرد .

یکی از مزیت های فضای مجازی کمک به فعالیت اقتصادی است که بر رونق کسب و کار تاثیر بسزایی دارد اما اخیرا برخی از دختران و زنان ترکمن به بهانه تبلیغ اجناس و کسب درآمد با پوشش ها و رفتار های نامناسب کلیب هایی می سازند که اصلا سزاوار فرهنگ و مرام قوم اصیل ترکمن نیست.

زمانی شرم و حیای زنان ترکمن زبانزد خاص و عام بود و ترکمن ها به داشتن چنین زنانی افتخار می کردند و می بالیدند و هیچ احدی را هم یارای خُرده گرفتن از آنها را نداشت اما امروزه چه شد که برخی از دختران و زنان ما رفتار هنجارشکن دارند و با آبرو و حیثیت ترکمن بازی می کنند .

خواهرم بدان که حرکات و رفتار نامناسب در فضای مجازی نه باعث افتخار است و نه نشانه تمدن بلکه نشان از انحطاط اخلاق و کم ارزش شدن شرم و حیا است. سعی نکنید به بهانه تبلیغ با آبرو و حیثیت قوم اصیل ترکمن و خانواده بازی کنید . تبلیغ در فضای مجازی اصولا کار بد و ناروایی نیست به شرطی که ادب و نزاکت را زیر پا نگذارید و با حرکات و رفتار زننده و هنجار شکن در فضای مجازی ظاهر نشوید. بدانید که شان و منزلت شما باعث افتخار و غرور ترکمن است ولی سبکسری و سرکشی تان باعث شرمساری و سرافکندگی ترکمن میشود.

www.ulkamiz.ir


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا