اخبار

حاج نوروز میرزاعلی خبرنگار قدیمی آق قلا

پایگاه خبری اولکامیز – حاج نوروزقلی میرزاعلی، ریش سفید و معتمد آق قلایی بامداد چهاردهم بهمن در  سن ۹۲ سالگی درگذشت.

وی کلاس ششم قدیم را در مدرسه خواند و سیکل گرفت.

حمید میرزاعلی سرپرست روزنامه ایران در گلستان گفت: حاج نوروزقلی میرزاعلی اولین خبرنگار آق قلا بود و مسئولیت فروش و توزیع روزنامه های کیهان، اطلاعات و مجلات زیرمجموعه این روزنامه ها را بر عهده داشت.

وی به ذکر خاطره ای پرداخت و افزود: یک بار وقتی عمویم خبری در مورد برخورد بد یکی از ژاندارم های آق قلا منتشر کرد توسط آن ژاندارم تندخو به ضرب چاقو مجروح شد و سپس پدرم برای معالجه به تهران برد و با دستور سناتور عباس مسعودی رئیس روزنامه اطلاعات در بیمارستان بستری شد و بهبود یافت. ضارب نیز از شغل خود برکنار شد.

« قربان چؤرکچی » برادر آن مرحوم در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: مرحوم حاج نوروزقلی شاگرد دکتر کوچک بود و از قدیم داروخانه دامپزشکی داشت و به مردم خدمت  می کرد به همین سبب قاطبه مردم به او نوروز دکتر می گفتند.

حاج نوروز کلاه دوری بر سر می پوشید مرتب و منظم بود. اغلب اوقات کت و شلواری بود. آن مرحوم تا آخر عمر به مطبوعات علاقمند بود و روزنامه می خواند. برادرزاده هایش حمید ، ناصر و غفور راهش را ادامه داده اند.                                                                       

 وی به اسبداونی علاقمند است به همین خاطر رحیم میرزاعلی یکی از اسبان خود را به نام پدرش حاج نوروزقلی میرزاعلی نامگذاری کرد.       

www.ulkamiz.ir


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا