یادداشت

وکیل کاربلد و دلسوز

پایگاه خبری اولکامیز – محمود آخوند درخشنده توماج: داشتن علم و بیان و قدرت در عالم حقوق از وجه تمایزات یک شخص حقوقدان و وکیل حقوقی است. کیاست در تشخیص مجاری اثبات ادله ، دفاع در برابر راههای فرار و مغلطه های طرف مقابل در دعاوی حقوقی،  از ویژگی های یک وکیل و حقوقدان است که تمام این برجستگی ها را این حقیر در شخصیت علمی حقوقی دوست فاضل و برادر ارجمند خودم جناب آقای احمد مرادپور دیده و لمس کرده است و بارها هنگامی که پیرامون مسادل حقوقی و اجتماعی از زوایای مختلف بحث و تبادل نظر می کردیم شاهد این وجه ممیزه مذکور بود.

آقای مرادپور با عرق ملی و قومی که دارد همچنانکه پایبند به تعهدات اسلامی دینی خود است و متعهد به قانون و مقررات حقوقی بوده و با علم  و شخصیتی که دارد امیدوارم که در آینده این مرزو بوم و ملت شریف گامهای سازنده ای را در بردارد و از دفاع از حق و حقوق مردم زبانزد عام و خاص گردد.

در اتفاق و واقعه ناجوانمردانه  روستای یلمه سالیان از بخش وشمگیر شهرستان آق قلا  با اینکه مسئولان محترم مربوطه در رده های مختلف قضایی امنیتی سیاسی کنترل و جمع و جور کردند ولی صبوری و متانت و پایبندی به قانون کشورو اعتماد به مسئولان نظام و مردم شریف، روحانیون معزز، ریش سفیدان و جواانان با غیرت ترکمن صحرا خصوصا اهالی و جوانان غیرتمند نجیب و فهیم روستای یلمه سالیان؛ آبرو و عزت نظام را حفظ نموده و منافذ سوء استفاده دشمنان نظام را نسبت به این قضیه بستند .

وکالت خالصلنه و عالمانه و کار تخصصی حقوقی سرور عزیزمان جناب آقای مرادپور در این پرونده توانسته است مردم شریف را فعلا تا حدودی آرام کند تا نتیجه کار مشخص بشود.

اگر چنین فردی متخصص و کاربلد و دلسوز این پرونده به این بزرگی و پیچیدگی را به وکالت نمی گرفت کار خیلی دشوار و دردمند خواهد بود.

منبع – ماهنامه ترکمن دیار- شماره چهاردهم – تیرماه ۱۴۰۲

www.ulkamiz.ir


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا