مطالب ویژه

پایان کار بدون ادله تخلف محسوب می شود                                                               

معاون دانشگاه علوم پزشکی گلستان قانون استخدامی را دور می زند 

پایگاه خبری اولکامیز – مورخه ۵ مهر۱۴۰۲ محمدعلی حدادی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان پایان کار پرستار رسمی را اعلام کرده اند درصورتی که نیروی رسمی اگر مرتکب خطا یا جرمی شده باشد با ادله قانونی از طریق تخلفات ادرای صورت می گیرد.                             

حدادی با این حکم عملا قانون استخدامی کشور را بدون هماهنگی با مسئولین ذی ربط دور میزند.

پرستار یاد شده بهمن ماه ۱۴۰۱ در بیمارستان پیامبر اعظم گنبد طرح خود را رسما شروع میکند. حداقل تا بهمن ماه سال جاری طرح یکساله وی به اتمام میرسد اگر طرح وی تمدید هم نشود، به علت کمبود پرستار خصوصا پرستار مرد برای چندین سال طرح یا حکم آنان تمدید می شود، از قضا به علت جانباز و ایثارگر بودن پدر ایشان، وی را در اوایل طرح، قانونا به عنوان کادر رسمی علوم پزشکی پذیرش می شود.

با کمال تاسف هنوز جوهر حکم رسمیت وی خشک نشده پرستار یاد شده از کار معلق ولی سه ماه حقوق به وی پرداخت میگردد.                                     

هنوز یک دوم طرح پرستار رسمی به اتمام نرسیده معاون توسعه مدیریت و منابع علوم پزشکی بدون دلیل و مدرک عذر وی را میخواهد درصورتی که از این موضوع تخلفات اداری اطلاعی ندارد!

اگر پرسنل اداره یا ارگانی تخلف یا کم کاری و…….داشته باشد قانونا در گام نخست تخلفات ادرای تصمیم میگیرد گویا حدادی علاوه برمعاونت توسعه مدیریت مسئول تخلفات اداری را نیز یدک می کشد؟!

چنین موارد مشابه در ادارات به ندرت اتفاق میافتد که غالبا موضوع شخصی و حاشیه ای خارج از گود میباشد.

به آقای حدادی صراحتا عرض میشود کارمندان دانشگاه علوم پزشکی سرباز یا خادم شما نیستند فردی که امروز بدون ادله به وی حکم شبه قانونی پایان کار زدید جوانی با استعداد دوره راهنمایی و دبیرستان را در مدارس دولتی نمونه تحصیل کرده اند جالب اینکه فرزند منطقه محروم مرزی و در خانواده اهل قلم و فرهنگ بزرگ شده و در یکی از دانشگاههای معتبر علوم پزشکی کشور با رتبه خوپ تحصیل آکادمیک خود را طی کرده اند.

در خاتمه نوشتار نه چندان کوتاه خود به دکتر حدادی توصیه میکنم: درحکم شما نقض جدی قانونی وارد است پسندیده آن است تجدید نظر جدی لحاظ شود خدای ناکرده سماجت کردید پرستار یاد شده از طریق قانون استخدامی کشور می تواند به شغل شریف پرستاری در بیمارستان های دولتی ادامه بدهد.

شایان ذکر است هیچ پرستاری ولو خدای ناکرده متخلف در کره زمین بیکار نخواهد ماند با توجه به اینکه بیمارستان های دولتی کمپود پرستار دارند.                          

به امید روزی که قانون ولو به صورت نسبی در دانشگاه علوم پزشکی گلستان که انسانهای توانمند و باهوشی در آن دانشگاه اشتغال دارند، اجرا بشود. 

شهر تاریخی گنبد قابوس: آنامحمد بیات ، نهم مهر ۱۴۰۲

www.ulkamiz.ir


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. سلام جناب ایزدی . ضمن اظهار تاسف از این واقعه که منجر به خاتمه خدمت یکی از نیروهای دانشگاه علوم پزشکی شده متذکر می شود که با این لحن تند و ادبیات نه چندان مناسب اقای بیات داشلی برون نه فقط کمکی به بهبود وضعیت این فرد نمی گردد بلکه احتمالا منجر به تقابل و… خواهد شد . البته از اقای بیات که از السابقون رسانه هستند این گونه نوشتن جالب نیست و می بایست با ارائه مستندات طرح موضوع نمایند . احتمالا استاد مرادپور گرفتار هستند وگرنه ورود ایشان به این موضوع قطعا گره گشا خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا