ورزشی

عربستان به دنبال میزبانی مسابقات جهانی تنیس زنان / مخالفت ها و انتقادات

پایگاه خبری اولکامیز – تلاش عربستان سعودی برای کسب میزبانی مسابقات جهانی تنیس زنان با واکنش های مختلف مثبت و منفی روبه رو شده است.

به گزارش عصرایران، عربستان سعودی درخواست میزبانی فینالانجمن تنیس زنان” WTA را دارد که برای ۳۰ اکتبر تا ۵ نوامبر برنامه ریزی شده است.

 به نوشته رویترز، ریاض برای میزبانی این رقابت ها با واشنگتن و پراگ رقابت می کند. انتظار می رود هیئت مدیره “انجمن تنیس زنان” WTA برای انتخاب شهر برنده رای گیری کند.

روز پنجشنبه اعلام شد که شهر جده عربستان میزبان فینال های نسل بعدی انجمن حرفه ای تنیس مردان تا سال ۲۰۲۷ خواهد بود.
مسابقات پایان فصل برای بهترین بازیکنان زیر ۲۱ سال تنیس ATP نیز امسال در شهر ورزشی ملک عبدالله از ۲۸ تا ۲ دسامبر برگزار می شود.

“ایگا شفیونتک” تنیسور زن لهستانی

خبرگزاری فرانسه نوشت: این کشور نفتخیز که اغلب به استفاده از ورزش برای پنهان کردن نقض حقوق بشر متهم می شود، در حال مذاکره با انجمن تنیس زنان WTA  برای میزبانی مسابقات مسترز زنان است زیرا سرمایه گذاری زیادی روی گلف و فوتبال انجام می دهد.

این ورزشکار لهستانی در کنفرانس مطبوعاتی، دو روز قبل از شروع ویمبلدون، سومین تورنمنت بزرگ جهان گفت: “هنوز منتظر اطلاعات رسمی در مورد اینکه مذاکرات به چه چیزی منجر خواهد شد، هستم زیرا تشخیص شایعه و حقیقت دشوار است.”

او افزود: “من آماده هستم تا در هر جایی که انجمن تنیس زنان WTA تصمیم بگیرد بازی کنیم.”

مدیر اجرایی انجمن (استیو سیمون) روز جمعه در برنامه ای که توسط انجمن در لندن برگزار شد، موضوع واگذاری میزبانی به عربستان سعودی را “حساس” توصیف کرد.

او توضیح داد: “در بهمن ماه به عربستان سعودی رفتم تا خودم ببینم. چند بازیکن زن و چند نماینده از انجمن هم آوردیم. می خواستیم تغییراتی که انجام شده بود را ببینیم.”

اگرچه ایگا شفیونتک تنیسور لهستانی اعتراف کرد که به طور خاص به خودداری از برگزاری این تورنمنت در عربستان سعودی فکر نکرده اما معتقد است این موضوع ممکن است اثرات مثبتی داشته باشد.

انجمن تنیس زنان جهان WTA 

انجمن تنیس زنان جهان

این ورزشکار ۲۲ ساله توضیح داد: “من بیشتر به این فکر می کردم که به عنوان بازیکن چه کاری می توانیم انجام دهیم. مطمئناً به عنوان یک جامعه، فکر می کنم می توانیم قدرتی داشته باشیم و می توانیم از آن استفاده کنیم.”

از طرف مردان، “آندریا گاودنزی” رئیس PFA فاش کرد سازمان او مذاکرات “مثبتی” با صندوق سرمایه گذاری دولتی عربستان سعودی برای دست یابی به توافق داشته اما این موضوع باعث انتقاد اسطوره های سابق آمریکایی مانند جان مک انرو یا کریس اورت شد.

به گزارش روزنامه بریتانیایی گاردین “جسیکا پگولا” ستاره تنیس آمریکایی گفت مایل است قبل از اینکه “احساس راحتی” برای بازی در عربستان سعودی کند، “نوعی تغییر در مسائل حقوق زنان در عربستان سعودی” ببیند.

جسیکا پگولاورزشکار امریکایی و تنیسور زن شماره سه جهان 

 

جسیکا پگولاورزشکار امریکایی و تنیسور زن شماره سه جهان هم در این باره گفت: ” فکر می‌کنم اگر به لیست مزایا و معایب میزبانی سعودی نگاه کنید، واضح است که ما باید نکات مثبت زیاد و بیشتر از منفی‌ها را ببینیم تا احساس راحتی کنیم که به آنجا بروید”.

او افزود: “شاید آنها باید اول به ورزش زنان یا حقوق زنان در عربستان سعودی کمک مالی کنند و شاهد نوعی تغییر در این زمینه باشند یا برای کمک به این مسائل در کشور خود تلاش کنند”.

قبل از همه‌گیری کرونا، فینال “انجمن تنیس زنان” WTA در شهر شنژن چین برگزار شد، جایی که نسخه ۲۰۱۹ قهرمان خود، اشلی بارتی، با جایزه ۴.۴۲ میلیون دلاری به قهرمان خود اهدا کرد.

اما دوره ۲۰۲۱ که در مکزیک برگزار شد و دوره ۲۰۲۲ در ایالات متحده آمریکا جوایز پایینی به قهرمانان دادند.

میزبانی احتمالی عربستان سعودی در حالی صورت می گیرد که این کشور شاهد رونق بی سابقه ورزشی با صرف میلیاردها دلار برای بازی های مختلف است. / عصر ایران

www.ulkamiz.ir


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا