یادداشت

اگر خدا نخواهد برگی از درخت نمی افتد

پایگاه خبری اولکامیز – محمد خوجه: در مناظره آقای زاکانی گفت: می مانم و نمی‌گذارم تو رئیس جمهور بشوی! آقای دکتر پزشکیان گفت: مگر جای خدا و مردم نشسته ای؟ 

زاکانی نماند و رفت اما دکتر پزشکیان به خواست خدا و همت مردم رئیس جمهور شد . “همه چیز به خواست خداست و جز قدرت خدا قدرتی نیست.” (سوره کهف ایه ۳۹) و خداوند متعال در سوره انعام آیه ۵۹ میفرماید: کلیدهای غیب، تنها نزد اوست؛ و جز او، کسی آنها را نمی‌داند. او آنچه را در خشکی و دریاست می‌داند هیچ برگی (از درختی) نمی‌افتد، مگر اینکه از آن آگاه است؛
و نه هیچ دانه‌ای در تاریکیهای زمین، و نه هیچ تر و خشکی وجود دارد، جز اینکه در کتابی آشکار [= در کتاب علم خدا] ثبت است .

قرآن کریم روشنگری میکند سود و زیان واقعی تنها به دست خداست نه دیگران و خداوند متعال در سوره یونس آیه ۱۰۷ میفرماید: ” و اگر خدا به تو زیانی برساند ؛ جز او کسی دفع آن نتواند کرد و اگر برای تو خیری بخواهد؛  هیچ کس فضل او را باز نتواند داشت فضل خود را به هر کس از بندگانش که بخواهد می رساند و او آمرزنده و مهربان است ” 

بنابراین مواظب گفتار و رفتارمان باشیم  تمام امور ما زیر نگاه عمیق خداوند حکیم و سمیع و بصیر جاریست. اگر خدا نخواهد برگی از درخت نمی افتد و امروز مردمی از جنس پاکی و صداقت مالامال از محبت ؛ عشق ؛ توکل به خدا کردند برای تعیین سرنوشت‌ خود به صحنه امدند وحماسه بزرگ آفریدند و فرزند از دیار آذربایجان دکتر مسعود پزشکیان برای چهاردهمین دوره ریاست جمهوری انتخاب کردند .

مبارک باشد برای ایران وایرانیان .حالا رقابت تمام شده و نوبت دوستها و رفاقتها است. حالا اخم ؛ ناراحتی؛ اختلاف ؛نزاع ؛ قهر ؛ کینه و عصبانیت را بر خودمان حرام اعلام کنیم و دست در دست هم بدهیم و مهین خویش را کنیم اباد. و امید را به زندگی مردم برگردانیم و در تغییر و تحول اقتصادی فرهنگی‌ اجتماعی جامعه سهیم و کوشا باشیم.

www.ulkamiz.ir


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا