یادداشت

رنج نامه

پایگاه خبری اولکامیز – مهران دالوندی: بازنشسته کسی است که سی سال برای اداره،کارخانه و یا …کار کرده و تمام عمر ، جوانی و میانسالی خویش را صرف آن کرده است.

خیلی از مواقع نتوانسته به واسطه آن کار به همسر یا فرزند مریض خود رسیدگی کند بسیاری از زمان ها به میهمانی ها ،عروسی ها ،عزا ها و…نرفته و شرمنده فامیل شده است.

او هرچه داشته و نداشته است در آن کار قمار کرده و متأسفانه با این نوع پرداخت پاداش بازنشستگی و این میزان حقوق همه را باخته است.

او یک چشمش خون است و چشم دیگرش اشک.قصه پر غصه بازنشستگان همچنان ادامه دارد و چون در روی زمین فریادرسی وجود ندارد مگر فقط خدا و خدا کمکش کند.

از حقوق او سالها و سالها پول بازنشستگی برای صندوق بازنشستگان کسر شده و او در حقیقت سهامدار است و نه مستمری بگیر که بخواهند با ناز و اکراه به او حقوق یا پاداش (پاداش ۱۴۰۰پس از یک سال هنوز که پرداخت نشده است ) پرداخت کنند.

او غیرت دارد ،آبرو دارد ،بزرگ خاندان است . چرا بایستی این چنین سفره اش کوچک و کوچکتر شود و نتواند جواب نوه های عزیز خود را بدهد. نتواند چهار تا چیپس و پفک، بستنی، شکلات، بیسکویت و…بخرد .

آخر چرا کسی که این همه زحمت کشیده است چنین بایستی رها شود و سهم خودش به خودش داده نشود؟؟!! سهم وی از رفاه چیست؟؟!!! حالا بعد از بازنشستگی هم بایستی دو شیفته کار کند؟؟!! پس کی بایستی به خانواده رسیدگی کرده و با آن ها به مسافرت برود؟!کی بایستی با نوه های خود بازی کند ؟!!

او اگر طی این سی سال پولش را ملکی شرایطی خریده بود الان ماهی بیست میلیون بدون منت اجاره می گرفت و ارزش ملکش نیز چندین و چندین برابر شده بود.صندوق با پول بازنشستگان چه کرده است ؟!!!چرا بایستی او از رنج به کُنج و نه گنج برسد؟؟!چرا بایستی مصداق این بیت باشد ؟!!«بسی رنج بردم در این سال سی کنون نه رفاه دارم نه یک پاپاسی»

اگر کار اقتصادی نموده ،ملک ، کارخانه و… خریده که خوب از پول بازنشستگان است و الان نیز بایستی سود را به سهامداران اصلی یعنی بازنشستگان پرداخت نماید .

واگر هیچ کاری نکرده وپول های آن ها را شوهر داده که مقصر خودش است و ربطی به بازنشسته ندارد.

بلند شو پیر مرد ،بلند شو و کباده بکش تو به اندازه همه ی کهکشان ها بزرگ هستی و کسی نمی تواند تو را خرد و تحقیر کند .تو بازنشسته بازِ نشسته هستی .تو عین ژاله پاک ترین پاک ها هستی .خیالی نیست .تو لایق بهترین ها هستی و اگر امروز کسانی که بازنشسته نمی شوند تورا درک نمی کنند و برای تو تصمیم می گیرند ولی آینده روشن است .

www.ulkamiz.ir


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا