گزارش

آبشار لاشو + تصاویر

پایگاه خبری اولکامیز – آنه محمد مارامایی: در هفته گذشته پیام انتقادی از همکارم بدستم رسید که چرا شما که فعال سیاسی هستی در ایام فوت مهسا امینی و ایام عزای درگذشت پیامبر(ص ) به گردش رفته بودی؟

من در جواب همکارم گفتم. من چندین سال است که در ایام تعطیلات البته درزمان خاص خودش جهت تفریح نه بلکه جهت تمشک چینی به کوه  و جنگل می روم. هفته پیش هم با این هدف رفته بودم . رفتنی که درآن قصد تفریح .گردش .پهن کردن بساط کباب و غیره با دوستان نبود فقط خانواده خودم با قصد تمشک چینی بدون حتی بردن چای ساده و . .

اتفاقا در آن روز پسرم گفت بابا الان که به نزدیکی های آبشار آمدیم بیا برویم آبشار.

گفتم پسرم امروز می دانی که قصدمان چیدن تمشک است.. انشاء الله هفته بعد با جمع چند خانواده به همین آبشار خواهیم آمد که از هرنظر بهتر است وسریع جهت رسیدن به نمازجمعه برگشتیم .

جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ بنابه قول خودم به پسرم با هماهنگی سه خانواده  صبح بطرف آبشار حرکت کردیم. بار ماشین من علاوه براینکه سنگین بود.خود ماشین هم مشکل فنی داشت. گویا سوراخ کوچکی در رادیاتور بود که آب چکه می کرد.. داشت در مسیر وسایل لازم را خرید کردیم و با دو خانواده دیگربطرف آزادشهر حرکت کردیم .

درآزادشهر هم چند دقیقه ای ایستادیم لوازم دیگر گرفتیم .بعد ازآن به مسیر روستای فاضل آباد رفته. بعد ازپنج کیلومتر به پارکینگ آبشار لاشو رسیدیم. . ماشین ها را درسایه درختان پارک کردیم که اتفاقا پسرم که رانندگی می کرد. ماشین را به یک سنگ بزرگی زد و قسمتی از بدنه ماشینم خراب شد.

گفتم پسرم مواظب باش.

پسرم گفت بابا سنگ لابلای علف هابوده که من ندیدم.

 قشنگ درکنار رودی زیباکه صدای دلنشین هم داشت. وسایل را درکنارهم پهن کردیم.

فضای طبیعت .هوا .آب رود .صدای پرندگان .جمعیت زیاد و غیره جمعا مناسب ودیدنی بود. دوساعت درآنجا نشستیم گشتیم. گفتگو کردیم.بچه ها تاب خوردند.و…

 زمانی که صدای اذان مسجد روستای فاضل آباد شنیده شد..تک تک هریک جهت وضو و…ازجای خودپاشدیم .من مانندهمیشه اولین نفری بودم که بلند شدم.

چندلحظه ای کنار رودخانه نشستم  وبه صدای آب گوش کردم.باخود گفتم خدایا شکرت بخاطر نعمات الهی که یکی ازمهم ترین این نعمت ها آب است .وقتی با آب سردآبشار لاشو وضو گرفتم.حس شکرگزاریم بیشتر شد.واقعا این وضعیت برایم حالت خاصی داشت.

باید  مردمان کشورمان ازجمله دیارمان قدر این نعمات الهی رابدانند و از نابودی طبیعت استان خودمان بهرطریقی جلوگیری نمایند تا نسل های آینده هم ازاین نعمات محروم نشوند.

پس ازاقامه نماز همگی سرسفره ناهار نشستیم وغذایی که همسرم با کمک بقیه آماده کرده بو‌د را خوردیم. بعد ‌با بجاآوردن مراسم دعا وشکرزاری.آرام آرام کل وسایل را درداخل ماشین ها گذاشتیم.

درهمان لحظه دونفر با حالت دوان دوان نزد من آمدند و گفتند حاج آقا ما هم مثل شما ازگنبد آمدیم اما حصیر را فراموش کردیم که بیاوریم .گفت هرمدرکی خواستید من به شما می دهم ‌حصیرهایتان را امانتی به ما تحویل دهید تا فردا ما به آدرس شما بیاوریم.

گفتم خواهش می کنم . مدرکی لازم نیست قابلی ندارد . هرچه باشه این وضعیت برای همه پیش میآید وحصیرها را دادیم وتلفن منوهم یادداشت کرد.

گفتم جناب حتما حکمتی بوده که با هم  به این طریق آشنا بشوییم .اصلا حصیر چه ارزشی دارد من خدارا شاکرم که توانستم یک کمک کوچکی به برادر دینی ام انجام دهم و از آنها خداحافظی کردیم .

بعد از آن همگی  وسایل خودمان را جمع کردیم و درداخل ماشین گذاشته. شروع بحرکت درمسیر جاده سنگلاخی سربالایی  با شیب زیاد کردیم . هرچه جلوتر می رفتیم .پاهایمان خسته تر می شد ‌تا بلاخره  بعد از ۴۵ دقیقه با بودن کودکان ۵ الی ۶ ساله  به آبشار بسبار زیبای لاشو رسیدیم .

درآنجا حدودایک ساعتی ایستادیم. ازمناظر طبیعی وخدادادی گزارش .فیلم .عکس  گرفتیم  بطرف ماشین ها صحیح وسالم برگشتیم. وقتی به آنجا رسیدیم در پارکینگ آبشار حدودا چهل و پنجاه نفر کاملا بی حجاب جمع شده با گذاشتن آهنگ در حال رقص بودند. عجیب اینکه مختلط هم بودند و هرکس  و ناکسی هم وارد  آن گروه شده رقص می کرد.

منکه با دیدن این وضعیت واقعا حس کردم ایران ما اوضاعش درست بشو نیست و این برنامه های مبارزه با بی حجابی وغیره فقط سرگرم کردن مردم جامعه است . وقتی در دیار کوچکمان وضع این باشد .شهرهای بزرگ چون تهران .مشهدو… چگونه خواهد بود؟

بهر حال در آن محیط شاد نشستیم. چای هندوانه وآجیل وغیره را در روی سفره ها گذاشته مشغول تماشای آنها  شدیم ت ااینکه وقت نمازمغرب شد و همگی دوباره با آب رودی که درآنجا جاری بود وضو گرفته نمازخواندیم. بعد آرام آرام بسوی خانه هایمان حرکت کردیم.

این تفریح و گردش ما هم با خاطره بهتر از آبشارآق سو که دوهفته پیش رفته بودیم گذشت .

انشاء الله که همه مردم کشورمان که توان سفر به بهترین نقاط جهان وحتی ایران را ندارند با برنامه های از این نوع سفرهای کم هزینه خانواده های خودشان را با طبیعت آشتی دهند.

WWW.ULKAMIZ.IR


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

  1. اولا ایام عزادارب رحلت پیامزر نداریم در اهل سنت ، از نظر اهل سنت پیامبر ما در ۱۲ربیع الاول به دنیا امدند ۶۳ سال بعد در ۱۲ ربیع الاول رحلت نمودند ، بعدشم کی گفته ایام سالگر مهسا و پیامبر نباید مسافرت بریم؟؟؟!!! فکرنکنم این افکار را حتی داعش و طالبان داشنه باشد ، درآخر سالگرد عزای مهسا چه ربطی با مثلا عزای پیامبر داره؟؟!! این افکار مسموم هست ، شرعی نیست ، حاج اقای مارامایی کارخوبی کردند هیچ روز خدا مانع تفریح و مسافرت نیست

    1. سلام . بر خلاف اظهار نظرتان ( ایام عزادارب رحلت پیامزر نداریم در اهل سنت ) متذکر می شود که در باورها و اعتقادات ترکمنها فقط روز ۲۸ صفر که روز رحلت پیامبر اکرم است به عنوان قره چهارشنبه یاد می شود و ان را با دادن صدقه و… حرمت می گذارند . والسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا