گفتگو

طاهر سارلی: از مردم ترکمن صحرا می خواهم با اتحاد و همدلی برای انتخاب آقای پزشکیان به پا خیزند

پایگاه خبری اولکامیز – انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم کشید پزشکیان با وجود رای بیشتر از رقبایش نتوانست راهی پاستور شود. حال چند روز سرنوشت ساز تا پانزدهم تیر ماه باقی مانده است تا کار ناتمام به فرجام برسد. روزهایی که همه با هم برای فردایی بهتر و روشن تر پای کار بیاییم.

با طاهر سارلی فعال سیاسی و کنشگر اجتماعی ترکمن صحرا در باره ضرورت شرکت در انتخابات برای تعیین سرنوشت خود و حمایت همه جانبه  از دکتر پزشکیان گفتگو کردیم.

طاهر سارلی در پاسخ به سئوال اولکامیز در مورد اهمیت  دور دوم انتخابات گفت: شرکت در دوره دوم انتخابات ریاست جمهوری نسبت به دوره اول آن از اهمیت بالایی برخوردار است ، دوره اول همچنانکه در روز تایید صلاحیت پزشکیان تمام تیمش در شوک تاییدیه ایشان بودند مردم هم مانده بودند چه تصمیمی بگیرند ، چون هنوز باور نداشتند فضا کمی باز شده و بگذارند پزشکیان بتواند رای بیاورد، حالا که دیدند با مشارکت بیشتر میتوانند از وضعیت خشونت و تبعیض بیرون بیایند و نور امیدی بر ایران تابیده از دوره اول بیشتر مصمم تر میشوند و به پای صندوق ها می روند هر چه رأی بیشتر باشد رئیس جمهور قوی‌تر است. هر چقدر رئیس جمهور قوی باشد امکان کار در کشور بیشتر است.

وی افزود: البته پزشکیان برای موفقیت در دوره دوم، باید به نگرانی‌های اصلاح‌طلبان و جامعه وسیع‌تری که هنوز از برخورد سخت در اعتراضات و وضعیت کنونی جمهوری اسلامی ناراضی و خشمگین هستند، پاسخ دهد. سابقه خدمت عمومی، مقاومت شخصی و حمایت او از شفافیت و پاسخگویی، عوامل کلیدی در کمپین او خواهند بود.

این فعال اجتماعی ترکمن صحرا  تاکید کرد: از جامعه ترکمن و جوانان غیور ترکمن صحرا خواهشمندم در این دوره همه باهم با اتحاد و همدلی برای انتخاب اقای پزشکیان به پا خیزند و بدون تردید به پای صندوق های رای بروند ، حتی اگر پزشکیان نتواند جوابگوی حمایت مردم باشد ما وظیفه مان را درست انجام بدهیم و بدیتوسیله نارضایتی خود را از تبعیض و ظلم و وضعیت نامطلوب منطقه اعلام کنیم ، بلکه با باز شدن فضا دانایان جامعه بتوانند حرفشان را بزنند ، قلم فرسایی کنتد در جهت اعتراض و دفاع از حقوق خود، بر انتصابات سلیقه ای از سوی پدرخوانده ها و گردن کلفت ها که باهم بر یک سفره می نشینند و بر علیه ترکمن صحرا نقشه های شومی را مهندسی می کنند پایان دهند.

لطیف ایزدی

www.ulkamiz.ir


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا