یادداشت

جوانان و افکار پریشان

پایگاه خبری اولکامیز – آنه محمد مارامایی، فرهنگی: در هر دوره و زمانه افراد جوان با افکار وذهن های جدید با مسایل مختلف درگیرند که دراین درگیریها جوانان، افراد سالمند و با تجربه را برعکس گذشته نه چندان هدایتگر و راهنمای خوبی نمی دانند. سالمندان هم بعضی از امورات و افکار جوانان را نمی توانند هضم کنند در اینجا چند نمونه ازامورات جامعه خودمان را بیان می نمایم.

 به نوجوان وجوانی که درحال تحصیل است اگر بخواهیم اورا یاری نمائیم  جوانان می گویند  دیگر افکار شماها که نسل قدیم هستید.به درد ما نمی خورد و پس ازگذشت چند سال همین جوانان گویند که ما اشتباه کردیم نظرات با تجربه ها را قبول نکردیم و عمرمان را هدر دادیم.

 یا به افرادی که درفکر شغل و درآمد هستند.بخواهیم شغل خوبی پیشنهاد کنیم که آنها بتوانند راحت تر درآمدکسب کنند باز هم جوانان  می گویند این شغل ها به درد ما نمی خورد و دنبال شغل هایی هستند که درآمد آنچنانی داشته باشد .اما پس ازچند سال پشیمان شده و به سرخود می زنند که چرا نظرات افراد با تجربه را گوش نکردیم .

یا به افرادی که درفکر ازدواج وتشکیل خانواده هستند بگوییم در ازدواج فلان امور و ملاک ها را درنظر داشته باشید تا زندگیتان آرامش و آسایش بهتری داشته باشد باز هم گویند این پیشنهادات شما به درد ما نمی خورد با ملاک های خود ازدواج میکنند و پس ازگذشت چند ماه کارشان به طلاق کشیده می شود.

یا به افرادی که بعد ازچند سال ازدواج با همسرشان مشکل دارند و در پی جدایی از یکدیگر هستند .بگوییم فلان جان زندگی فراز و نشیب دارد با کمی اختلاف میان خودتان ازهم جدا نشویید و بفکر فرزندان معصومتان باشید. باز با چند مسئله کوچک زندگیشان را نابود می کنند که‌ متاسفانه آمار طلاق ها روز به روز بیشتر می شود و…

خلاصه الآن جوانان هم حق دارند که پریشان و نگران امورات خود باشند چون مسئولان به فکر جوانان نیستند . تورم خیلی بالاست و مخارج هم قاعدتا روز به روز زیاد شده که این وضعیت جامعه مارا دچار مسایل ومشکلات زیادی کرده است .

وقتی وضعیت جامعه اینچنین باشد رابطه های خانوادها .رابطه های میان همه افراد جامعه چه بین والدین با فرزندان .چه بین خود جوانان .چه بین  مردم جامعه و…  بسیار نامناسب خواهدشد.

دست اندرکاران جامعه ما هم فکری به بهبود وضعیت این امور ندارند و کلا به فکرش هم نیستند.که اگر این وضعیت ادامه پیدا کند جامعه از هر نظر از هم پاشیده خواهد شد..

مثلا استادی چند روز پیش آمار بچه های طلاق را در استان گلستان اعلام کرد و گفت: متأسفانه در هر مدرسه شهر و روستای استان گلستان از صد نفر ۱۲ الی ۱۵ دانش آموز والدین شان از هم جدا شده اند و چه مشکلاتی برای فرزندان طلاق به وجود آمده است.

اگر این وضعیت توسط  مسئولان استان دقیق بررسی نشود  و راهکارهایی جهت پیشگیری از این وضعیت ارائه نگردد خانواده های زیادی دچار این نوع مشکلات خواهند شد .

به امید روزی که وضعیت جامعه بهبود یابد

www.ulkamiz.ir


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. شما که از درد ، گفته ها گفتی ، از دعوا و درمان هم بگو . درمان شخصی است یا جمعی ؟ مرهم است یا قرص و شربت یا خدای نکرده تیغ جراحی است؟ دکتر کیست؟ پهلوانی که یک روزی از یک جائی خواهد آمد؟ یا نه همه باید همتی کنند؟ آنانی را که در باغ نیستند یا اسیر روزمرگی برای یک لقمه نان هستند چه کسی باید آگاه نماید؟ آیا سرپرستاری یا دکتر ارشدی چون روشنفکر جامعه لازم است؟ هزینه های درمان چقدر باید باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا