یادداشت

دنده معکوس!!

پایگاه خبری اولکامیز – مهران دالوندی: لطفا چشم های خود را یک لحظه بسته و یک اتوبوس در جاده هراز را تجسم کنید.این اتوبوس سرعتش از حد معمول بیشتر است و به طرز خطرناکی پیچ ها را طی می کند .به نظر شما چه اتفاقی می افتد؟؟

حالا لطفا چشم خود را باز کرده و خوب دقت کنید. بله وقتی سرعت اتوبوس در حدود ساعت ۳ بامداد بیش از حد می شود و از مرز ۱۶۰کیلومتر در ساعت فراتر می رود و ترمز ها جوابگو نیستند،ارتعاشات آن زیادتر و بدنه اتوبوس به شدت لرزیده و تولید صدا می کند .چون دیر شده دنده معکوس راننده هم بی فایده است، البته او به دلیل ناشی گری و کمی هم غرور کاذب به تذکرات چند مسافر گوش نداده و دیر به فکر چنین کاری افتاده است . راننده در صورت سلامت و بیداری و احتمالا کمک راننده در صورت بیدار بودن جزو اولین کسانی هستند که از عمق فاجعه آگاه می شوند.آن ها احتمالا قبل از سقوط اتوبوس به ته دره در سمت شاگرد را باز کرده و خود را به بیرون پرت می کنند .این همان کارکرد دکمه اجکت هواپیما در زمانیکه در نقطه غیر قابل بازگشت است
(at the point of no return)، می باشد.

بعد افرادی که در ردیف های جلو هستند متوجه می شوند البته اگر خواب سبکی داشته باشند.شاید آن ها نیز به دنبال راننده به بیرون بپرند.

ردیف های وسط دیرتر متوجه می شود و شاید برخی به زیر صندلی ها پناه ببرند و بندگان خدایی که در آخر اتوبوس راحت و آسوده خوابیده اند بعد از یکی ،دو تا پشتک اتوبوس گیج و مغشوش تازه یک چیزهایی را می فهمند که دیگر دیر ،دیر شده است و آن ها محکوم به فنا هستند.

وضعیت اقتصادی بغرنج و پیچیده کنونی نیز همینگونه است .خیلی ها زودتر از موضوع آگاه و خیلی ها در خواب ناز به سر می برند .تورم افسارگسیخه کنونی هنوز برخی را از خواب بیدار نکرده است و نمی دانند که تبعات آن چیست .

متأسفانه همین الان هم کمر خیلی از مردم زیر بار اقتصادی شکسته است.

اگر به موقع دنده معکوس کشیده نشود، زمان طلایی از دست رفته و دیگر نمی توان اقتصاد ایران را درست نمود.یک ثانیه هم،یک ثانیه است .

www.ulkamiz.ir


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا