یادداشت

مرثیه‌ای برای گنبد

پایگاه خبری اولکامیز – جمال محمدمرادی*: متاسفانه روزهای قبل از شنیدن فوت مرحوم عبدالقیوم عاشورمحمدی جوان نان‌آور خانواده‌ای که بر اثر افتادن در کند‌ه‌کاری انجام شده در خیابان‌ها  صورت گرفته قلب‌مان به درد آمد.

تمامی شهروندان در فضای مجازی واقعا متاثر شدند و خواهان این بودند که علت و مقصر حادثه مشخص شود تا خدای‌ناکرده بار دیگر شاهد این قضایا نباشیم و خانواده یا خانواده‌های دیگر به سوگ عزیزانشان به غم ننشینند.

اولین عکس‌العمل را شهرداری گنبد انجام داد و خود را مبرّا از تقصیر کرد و توپ را به زمین ادارات دیگر و شرکت‌های حفّار انداخت ولی در صورتی که طبق قوانین که مجوز حفّاری را شهرداری صادر میکرد انتظار پیگیری نیز داشتیم زیرا صدور مجوز فقط برای گرفتن هزینه نیست و باید پیگیری نیز داشت که لااقل میزان حفاری درست اعلام شده‌ باشد و هزینه کامل گرفته باشد.

بعد از چند روز اعلام شد که شرکت حفار پیمانکار اداره آب و فاضلاب بوده و روابط‌ عمومی این اداره طی یک بیانیه خیلی راحت و یک‌طرفه مرحوم را مقصّر اعلام کرد و اداره و پیمانکارش را تبرئه نمود. البته این بیانیه غیرقابل تصور نبود زیرا رئیس اداره آب‌ و فاضلاب شهرستان گنبد که یکی از جواب نده‌ترین رؤسای شهرستان می‌باشد که اگر کاری غیر از این انجام می داد ما تعجب میکردیم.

انگار مردم ندیده‌اند که بعد از حادثه با گذاشتن علائم هشدار دهنده و نوار  و پر کردن چاله سعی در پاک کردن صورت مسئله و گمراه‌کردن افکار عمومی داشتند.

متاسفانه فرماندار ویژه گنبد که ریاست کمیسیون حفاری را برعهده دارد هیچ عکس‌العملی رسمی در قبال حادثه انجام نداد.

در این اثنی در کمال وقاحت برخی با اکانت‌های فیک و هویت های مجعول در فضای مجازی تلاش کردند که با ایجاد بحث‌های غیرمرتبط و اهانت به افراد مختلف بحث را به سمت ناکجاآباد هدایت کنند که بدترین حالت احترام به مردم و پاسخگویی در مقام مسئول بود.

اینجای قضیه خیلی دردناک می شود که هیچ مسئولی درد آن مادری که پسر جوانش را درک نکرد و هیچ ارگانی و هیچ مسئولی خودش را در غم آن خانواده‌ای که نان‌آور و پشتیبانش را از دست داده شریک ندانست و حتی سعی نکرد با انتشار و اعلام رسمی تسلیت برای آن خانواده حتی قدمی هر چند کوچک جهت تسلّی غم بزرگشان بردارد.

جناب آقایان مسئول حتی در بدترین حالت که تماما آن مرحوم مقصّر باشد باز شما نیز کوتاهی کردید که نتوانستید با فرهنگ‌سازی جوانان را به سمت رانندگی مطمئن سوق بدهید.

* فعال فضای مجازی

**عکس از اینترنت است.

www.ulkamiz.ir


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. خداوند رحمت کند مرحوم عبدالقیوم عاشورمحمدی و تسلیت به خانواده های داغدار , حدود ۲۰ روز قبل یک خانم خبرنگار و در دو مرحله به خوبی مشکلات کنده کاری در خیابان های گنبد را تشریح کرده بود لازم به ذکر است که قسمت اعظم این مقاله شما تقریبا تکرار مطالب همان خبرنگار است , الله تعالی قالانلری صبر و آبروی برسین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا