یادداشت

مدعی بدون ادله حقوق خوانده!!

نقدی بر یک مطلب

پایگاه تحلیلی خبری اولکامیز – آنامحمد بیات، روزنامه نگار و فعال سیاسی :

انشایی ناصحیح توسط احمد ایگدری با تیتر” هیس ! مدعیان اصلاحات فریاد نمیزنند ” در اولکامیز درج گردید متاسفانه ایشان آدرس را اشتباهی آمده اند.

نوشتار حقیر جوابیه نیست بلکه واقعبتی است که حقوق خوانده جوان بدون ادله نگارش ناصحیح انتشار داده اند، در ذیل در چند بند کوتاه سعی میکنم حقبقت را بیان نمایم غیر این باشد بزرگواران تصحیح نمایند.

۱-دلیلی ندارد اصلاح طلبان برای کسی یا کسانی که به هیچ اصولی پایبند نیستند فریاد بزنند، کما اینکه در مواقع حساس قطعا از حقوق ملت ایران دفاع میکنند . هر چند دولت فعلی از آن اصولگرایان است که دوست شما مسئولیت ستادی از مرکز داشتند و نیازی به دیگران ندارند مگر اینکه حکم وی جعلی باشد!

۲- شما اذعان داشته اید نام سلیمان هاشمی در لیست پیشنهادی مجمع نمایندگان گلستان برای تصدی پست در سطح بالا وجود دارد!! در صورتی که نمایندگان گلستان در مجلس از بین ترکمنها ، بایرام گلدی برمک و حمید گوگلانی را به هیئت دولت معرفی کرده اند.

۳- در لیست پیشنهادی حجت الاسلام طاهری هم برای تصدی استانداری گلستان هیچ ترکمنی وجود ندارد که سلیمان هاشمی در بین آنان باشد بنده هم به لیست طاهری رئیس ستاد مرکزی رئیس جمهور منتخب در گلستان به عنوان اهل رسانه اعتراض کردم.

۴- در انتخابات ۱۴۰۰ اصلاح طلبان کاندیدایی نداشتند و غالبا رای سفید دادند یا سکوت کردند لابد ایگدری عزیز آدرس را اشتباهی آمده اند ، دولت دست اصولگرایان است لطفا به آدرس دولت جدید مراجعه کنید نه اصلاح طلبان؟

۵- دولت اصلاحات هشت سال قوه مجریه را در دست داشت، خاتمی برای نخستین بار بعد از انقلاب به اهل سنت و اقوام بها داد و با شعار فضای باز سیاسی و آزادی مطبوعات به میدان آمد علیرغم فشارهای از سوی قدرتمندان در سایه کارآیی بهینه داشت که بحث آن در این مجال نمی گنجد.

۶-شما که علم حقوق خوانده اید بیشتر از حقیر باید به قوانین کشور اشراف داشته باشید، در قانون قدرت رئیس دولت چگونه پیش بینی شده و در عمل به چه صورت می باشد؟!!

۷- انتقاد غیر منصفانه و اذعان بدون ادله از یک حقوق خوانده بسیار بعید به نظر میرسد کما اینکه فعالین اجتماعی ترکمن فکر کنم غالبا در هفت دوره در انتخابات ریاست جمهوری فعال بوده اند و تا حدودی خواسته های ثانویه آنان تحقق یافته است من بعد جوانانی امثال شما به میدان بیائبد ما هم تجربیات خود را در اختیار فعالین جوان و پرانرژی خواهیم گذاشت. هر چند در هیچ دولتی حقوق قانونی اهل سنت حتی اقوام اهل تشیع اجرا نشده است و در دولت فعلی هم بعید میدانم کار اساسی ولو در انتصابات صورت بگیرد ، البته امیدوارم پیش بینی بنده نادرست باشد به قول خاتمی رئیس جمهور تدارکاتچی بیش نیست.

۸- در خاتمه اگر فرد مورد نظر جنابعالی در لیست مجمع نمایندگان استان و رئیس ستاد رئیسی در گلستان باشد با ادله اعلام نمائید. بسیار خوشحال خواهم شد فرد ترکمن مسئولیتی در سطح ملی کسب نماید.  گنبد قابوس ۲۰ شهریور ۱۴۰۰

www.ulkamiz.ir

 


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا